1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Azert csinálja, mert látja, hogy kölyök és úgy is kezeli. Ezzel egyáltalán nincs semmi gond, szépen segíti majd a szocializációt, ami sajnos kelleni is fog, mivel nagy esellyel szaporítótól lett vásárolva a kölyök (tenyésztő nem adja oda 7 hetesen, mivel törvény alapján, 8 hetesen lehetne elválasztani az anyától). Nem kell aggódni a viselkedése miatt, ez inkáb jó dolog:) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák kiképzését nem lehet elég korán kezdeni Kutyakölyök kerül a régi mellé - az első találkozás A kölyökkutyák szocializálása
A kutyáját minél hamarabb meg kellene vizsgáltatni egy állatorvosi rendelőben! Ott majd eldöntik, hogy mi a teendő vele.
Lehet, de lehetőleg a varratszedés után. Cila cica varratszedése A nőstény macska ivartalanítása - videón
A táplálékot a gyomor-bélcsatorna megemészti akkor is, ha nincs megrágva csak nehezebben és rosszabb hatásfokkal. Gondolom eddig sem okozott gondot.Lehetőleg apró szemű tápot kell ilyenkor etetni. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?
A kép alapján meglehetősen idősnek tűnik a madár. Lehetséges, hogy fájdalmai vannak a tolltépéssel érintett területen. Érdemes lenne egy madarakban otthon lévő állatorvosnak megmutatni, ultrahang vizsgálat javasolt. Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése