1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Nem jellemző, hogy herélnének, azt az elérhető állatorvostól kellene megkérdezni egyáltalán vállalja-e. Azzal is számolni kell, hogy utána az agancs sem lesz a régi. Sokkal kézenfekvőbb lenne odaadni egy vadasparknak, mielőtt még rájön az erejére és -akár játékból is- sérülést okoz. A szarvas, a kecsesség és jóság jelképe
A páratlanul maradt madár jelenléte lehet zavaró a másik pár életében, de ezt csak a gyakorlati tapasztalat fogja igazolni, vagy cáfolni. Érdemes lenne egy új tojót vásárolni, vagy a páratlan hímtől megválni. Utóbbit persze akkor, ha zavarja a megmaradt párt. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
Egy ilyen képlet egy tengerimalacon sok minden lehet: atheromától kezdve, daganatig bármi, így mindenképpen mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene vinni. Sok helyen lehet részletfizetést kérni, vagy kölcsön kérni ismerősöktől. Ezt otthon egész biztosan nem lehet ellátni, és idővel fájdalommal fog járni, esetleg kirágja magát azon a részen. Mivel még pici a duzzanat, ha megfelelő orvos végzi a műtétet, akkor jó eséllyel teljesen felépül.
Sajnos én sem tudok túl sok biztatót mondani. Mindenképp orvosi diagnózis kellene az okokat illetően. A gyorsan fejlődő futómadaraknak nagyon sok "A" és "D" vitaminra, jó minőségű kalciumra és a beépülést elősegítő foszforra van szükségük. Ezeknek a kúraszerű adagolásával lehetne próbálkozni.
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!