1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Valószínűleg a lenyelt szőröket hányja ki. Sokféle szőroldó paszta kapható amelyek rendszeres adagolásával megelőzhető ez a kellemetlenség. A macska szőrcsomójának kezelése
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Üdvözlöm! Szerintem valami fizikai sérülés lehet. Beszorult, vagy megharapták... Semmit nem tud vele tenni, azonban ha rosszabbodik akkor specialista orvoshoz kell vinni!
Kedves Viki! Szerintem semmi ok az aggodatomra. Nekem is volt ilyen teknősöm, aki ahogy idősödött, úgy vett fel fura szokásokat. Az egyik fura szokása pont ez volt!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!