1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A peteleválás a kandúrral való akció után rövid idővel megtörténik de a megtermékenyített petesejtek csak kb 7-10 nap múlva telepszenek meg a méhben.
Kedves Kérdező! Kérem, mielőbb forduljon hörcsöghöz jól értő, egzotikus szakállatorvoshoz. A leírtak alapján erre már ma-holnap szükség lenne. A https://horcsoginfo.hu/allatorvosok/ oldalon megtalálja az ajánlott orvosokat, valamelyiküket mindenképp keressék fel, mert ez biztosan kivizsgálást-kezelést igényel.
Kedves Móni! A papagájok 2 naponta rakják a tojásaikat. A hullámos papagájok várható fészekalja általában 4-6 tojás. Amennyiben a tojó nem tudja megtojni a következő tojást, azt úgy nevezzük, hogy tojásvisszatartás. De, erre, csak akkor térjünk vissza, ha esetleg a madár 3-4 nappal később sem tojná meg a másodikat. A tojásrakáshoz szükség van ásványi anyag kiegészítésre, emelt mértékű vitaminkiegészítésre. Ezeket bármelyik kisállat-kereskedésben beszerezheti, kiválasztásukhoz kérje az eladó segítségét. Az odúba pár marék forgácsot kell tenni a fészek béleléséhez. Olvass tovább a papagájokról! --> Ezért hangoskodnak a papagájok