1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Ha nem tüzel, akkor nem lett vemhes sem. Viszont az elképzelhető, hogy tüzel, csak nincs látható nyoma, tehát nem "csepegtet". Mikor tüzelt utoljára a kutyád? Ha nemrég, akkor valóban nem valószínű, hogy most is tüzel. Ha biztosra akarsz menni azzal kapcsolatban, hogy vemhes-e, vidd el állatorvoshoz.
Nem, nincs összefüggés.
Lidocain spray-vel esetleg be lehet fújni előtte,de hatása nem valami erős. Az injekciós változat pedig csak állatorvos közreműködésével használható. Egyébként a szúrás és a lidokain csípős hatása kellemetlenebb lehet,mint az a pillanat,míg lehúzza a lógó karmot. Nem okoz elviselhetetlen fájdalmat,és csak pár pillanatig tart. Az is jobban fáj,ha a sérült karom beleakad valamibe vagy a folyamatos nyalogatással mozgatja a kutya.
A kutyák nagyon könnyen kapnak hasmenést, ehhez legtöbbször semmi különösebb ok nem szükséges. Ha csak átmeneti gyomorrontás, vagy bélhurut áll a háttérben, akkor ez az állapot 2-3 nap alatt elmúlik magától. Ha azonban már hosszabb ideje gond van, akkor mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatra szorul a kutya, mert a komolyabb kategóriájú hasmenések esetében számtalan ok jöhet szóba, amit így nem lehet megítélni látatlanban. Javaslom, hogy keressenek fel állatorvost a kutyával!
Mindenképpen azt javaslom, hogy vagy vigyék állatorvoshoz vagy adják állatkertbe, vadasparkba, ahol értenek hozzá és ellátják a süni lábát, és általánosságban ellátják, parazita és kullancsmentesítik. Ha rosszul forr össze a lába nem tud visszatérni a természetbe. Az állatkertekben viszont ha így is alakulna még is a fajtársaival élhetne neki megfelelő környezetben. Aludni minden süni elég sokat alszik, főleg nappal, éjjel aktívak. Nem tudom mit kapott enni, lehet nem szereti amit adtak neki. Tejet tilos, mert laktóz érzékenyek. Nagyon szeretik a lisztkukacot ( az állateledeleseknél általában kapható ), kaphat gyümölcsöt ha megeszi és nagyon szeretik a kemény tojást és a főt húst is. Semmi fűszereset.