1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A hörcsögöt feltétlenül meg kellene mutatni állatorvosnak, mert két fiút nem lehet együtt tartani, összeverekednek. A lányokkal is hasonló a helyzet. A különneműek pedig szaporodni fognak. A döntés Öntől függ. Ez a típusú állat általában egymagában is jól megvan.
Ha pár napon belül nem javul állapota, feltétlen állatorvosi ellátást igényel.
Nem tudok okosabbat javasolni, mint azt, hogy mutassák meg esetleg másik orvosnak is, több szem többet lát, hátha valakinek lesz más elgondolása, illetve más vizsgálatokkal esetleg kiderül valami más (is), ami a háttérben van vagy lehet.
A nyál tisztító, enyhe antibakteriális hatású, így némileg segítheti a sebgyógyulást. A XXI. században azonban semmi esetre sem a kutya nyálát alkalmaznám emberi sebek gyógyítására. Érdekesebb és hasznosabb tulajdonságuk a kutyáknak , hogy megtaníthatók arra, hogy felismerjék a bőrdaganatokat szaglás alapján.
A cicának valószínűleg nem szembetegsége van,hanem más komolyabb baja,ami szemtünetekkel is jár. Pl. vírusos macskanátha. Feltétlen vigye állatorvoshoz!