1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
AZONNAL vidd állatorvoshoz a kutyádat! Minél előbb, annál jobb. (Ha lehet, még a karácsonyi ünnepek előtt tedd ezt meg, mert amikor már mindenhol csak ügyeletet találsz, nehezebb lesz ezt megtenni.)
Többféle bőrbetegség is okozhat gombás elváltozásokhoz hasonló tüneteket. Ezért célszerű először megbizonyosodni a tünetek okáról, ehhez állatorvost kell hívni, aki megvizsgálja a lovat, és szükség esetén mintát is vesz, azt laborba küldi. Amennyiben valóban gomba van a háttérben, kiváló készítmények állnak rendelkezésre, mint a helyi, mint az injekciós kezeléshez. Ha a labor a tüneteket okozó gombát is pontosabban meghatározza, még könnyebb a megfelelő készítményt, illetve kezelési módot megtalálni.
A csipkelődőssé válás oka valószínűleg hormonális eredetű. A kamaszkorú madárka talán a családban elfoglalt rangsorban kíván előrébb jutni. Amennyiben kesztyűvel nyúlna hozzá, a hullámos talán rájön, hogy a csípése nem hozza meg az általa kívánt reakciót, és abbahagyja kellemetlen szokását.
Az itt leírt gyógykezelés a kamilla és a rózsaméz gyulladásgátló és antiszeptikus hatásánál fogva gyulladásos eredetű emlőduzzanat esetén lehetett hatékony, daganatos elváltozás esetén nem, vagy alig észrevehető javulást okozott volna.
Ha nagyon koszos, és nem tudja magát letisztogatni, meg lehet fürdetni langyos vízzel, szükség esetén babasamponnal. Csak akkor tegyék újra, ki ha már teljesen megszáradt. Addig törölközőbe szárítgassák bent a meleg lakásban. A szem körüli váladéknak több oka lehet, pl.: begyulladt kicsit a kötőhártyája, a könnycsatornája eltömődött, stb... Amint lehetősége van rá mutassa meg állatorvosnak, addig is langyos kamillás vízzel törölje le a váladékot a nyuszi szeméről. És Kellemes Ünnepeke és Boldog Újévet kívánok!