1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, mitől vált szőrtelenné az állat farka. Szükség lehet bőrkaparék, vagy szövetminta vizsgálatára is. Ehhez pedig elkerülhetetlen, hogy felkeressék a kezelő állatorvosukat.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Sajnos az akvárium nagyon kicsinek mondható, ami nem jelenti azt alapvetően, hogy nem lehet benne élőlényeket tartani, de ezen halakat semmiképpen nem ajánlanám ekkora akváriumban huzamosabb ideig tartani. A "nyálkás valamiről" igen kevés információt adott meg, de minden bizonnyal valamilyen algaféle lehet. Az algák okának és megszüntetésének módjai egy külön igazán nagy témakör, alapvetően, ha nincsen növény az akváriumba, akkor nagyon könnyen el tudnak szaporodni, de ugyanez igaz nem kielégítő szűrésnél, nem megfelelő világításnál stb. Többet kell tudni az akváriumról és az adott algafajról is, hogy visszaszorításának és megelőzésének módját meghatározhassuk. Az akvárium teljes takarítását mindenképpen kerülje el a jövőben, alkalmazzon rendszeres részleges vízcserét, és mivel feltételezem szűrése sincs, legalább egy szivacsszűrőt tegyen bele, hogy minél tovább élvezhesse halai szépségét (és lehetőség szerint minél előbb szerezzen be egy nagyobb akváriumot)! :)
A dobermann életkorára és állapotára tekintettel valószínűleg javulás nem várható. Ha úgy vélik, hogy már nagyon szenved, euthanasia javasolt. Sajnos így látatlanban pontos diagnózist nem tudok felállítani. A rottweiler esetleg ízület- és porcerősítő tablettát kaphat, de sajnos ettől függetlenül a nagytestű kutyáknál az ilyen típusú betegségek idős korban gyakran előfordulnak.