1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Az orrnyílás körüli gyulladásos tünetet okozhatja idegen tárgy általi sérülés, vagy fertőzés(valószínűleg baktérium) is. A pontos diagnózis és a kezelés céljából keressen fel egy állatorvost.
Az árakról a helyi állatorvostól kell tájékozódni, hiszen ez számos dologtól függ és rendelőnként változik. Nyugodtan hívja fel állatorvosát és kérdezze meg tőle.
A tünet háttere lehet a kutya valamilyen ásványi anyag- vagy vitamin hiánya. De lehet viselkedési megszokás is. A kiváltó ok ismeretében lehet megoldást találni.
Nem feltétlen függ össze a másik problémával. Sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy látni és meg kell vizsgálni kedvencét...
A kutyák is ehetnek mindent, amit az emberek, a hangsúly a szoktatáson van. Ha azelőtt soha nem kapott a kutyus efféle táplálékot, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni, ugyanis hányást, hasmenést okozhat. Meg lehet próbálni, de ha a 12 éves kutya szervezete nem jól reagál, akkor nem szabad erőltetni. Vannak különböző alacsony zsírtartalmú, un. "fogyókúrás" kutya tápok, célszerű lenne azt megpróbálni az előírt adagban alkalmazni.