1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Általánosságban egy kutya fajnak megfelelő tartási körülményei a panel lakásban, 52 négyzetméteren is biztosíthatóak. Ennek ellenére nem lenne szerencsés választás ez a fajta, mert anatómiai és állat egészségügyi adottsága jelentősen körülményessé is tehetik a tartását, - az Önök által vázolt körülmények között. A jelenlegi kutyafajták és a keverék kutyák között, több tucat van amelyik jobban megfelelne adott viszonyoknak és nagyobb örömet okozna a tartásuk.
Nem fog magától kiesni, ki kell húzatni. Javaslom vigye el állatorvoshoz és beszéljék meg a részleteket.
Vajon milyen oknál fogva nem jöhet szóba a csonkolás? Ebben az esetben terápiás célból meg kell csinálni. Mert más megoldás nincs!
Nem volt még olyan tapasztalatunk, hogy az akácfa ülőrúd miatt megbetegednének a madarak ( pedig a nagysándor papagájok évente több 8-10cm átmérőjű rudat is apróra szednek). Vagyis még hasmenést sem okozott a benne lévő csersav. A gyümölcsfák többsége megfelelő, de kerülendők a gyantás ágak, hasmenést okozhat a frissen vágott diófa ág. A faágakat kérgestől szoktuk a madaraknak adni, mivel ezek rágása a természetes csőrkoptatás legjobb módja. Előtte forró vízzel kell átmosni, főként a vadmadaraktól származó esetleges fertőzéseket megelőzendő.
Ez a 2 dolog, valójában 1 dolog, - a szeparációs félelem és az azzal együtt járó stressz. Csökkentésére és kezelésére vannak módszerek és lehetőségek.