1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Edina! Azonnal forduljon állatorvoshoz, mielőtt késő lesz!
Az elmondottak alapján a könyökízület feletti, un. " superficialis bursa" gyulladására gondolok. Sajnos, ha már ilyen nagyra megnőtt, csak műtéttel lehet eltávolítani, egyébként maradandó sántaságot nem okoz, kizárólag szépséghiba. Vagy később kidörzsölheti és kifekélyesedik, ezt nem szabad megvárni. Természetesen lehet ez más is, de ez a leggyakoribb ezen a régión.
Az egyik oldali végtag bénulásával járó egyensúlyzavarok nem biztos hogy belsőfül gyulladás következtében alakultak ki. Diagnosztikai szempontból ezt egy koponya röntgen vizsgálattal ki lehet zárni. Ha a koponyaröntgen negatív, akkor feltehetően a homloklebenybeli mozgatócentrum károsodásáról lehet szó. Egyéb adatok hiányában nehéz eldönteni hogy szerzett vagy öröklött bántalomról van szó. Amíg az alapbetegség nincs tisztázva és a cica nem tünetmentes,addig semmiképpen nem javaslom a vemhesítést ,mert ha természetes úton szül az elléssel járó átmeneti agyi nyomásfokozódás végzetes következményekkel járhat. A császármetszéssel járó narkotizálás ilyen kritikus állapotban egyáltalán nem javasolt. Az ilyen típusú központi idegrendszeri tünetek oktanának a tisztázása nagyon komoly műszeres és labor vizsgálatot igényel. Ha az oki terápiát követően a cica maradéktalanul gyógyul és az agyi betegség nem örökletes, akkor lehet vállalkozni a fedeztetésre. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A leírt méret, a "klasszikus" műanyagtálcás szabvány kalitok legnagyobbika lehet. Ha szelíd a madár, és így szabadon is röptethető, akkor rozella, kissándor, kisebb aratinga is tartható benne. Ez esetben az ülőrudakat úgy kell elhelyezni, hogy ne törje össze az oldalrács a madár faroktollát. Ha az egész napot kalitban tölti, úgy nimfa, énekes, vagy futó (kecske,ugráló) papagájoknak és persze az ezeknél kisebb madaraknak felelhet meg az adott méretekkel.
Hányás, hasmenés a parvón és szopornyicán kívül sok mástól is lehet. Tekintettel arra, hogy fiatal állatok esetében a hányás és hasmenés fokozott veszélyt jelent az állatra nézve (kiszáradás veszélye), nagyon sürgősen keressenek fel egy állatorvost!