1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Ha tisztálkodáskor jelenik meg a tengerimalac szemében fehér váladék, az egy természetes folyamat, amelynek fontos szerepe van: a váladék a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. Éppen ezért nem kell ellene semmit sem tenni. Ha nagyon elszaporodik, megnő a mennyisége, az lehet meghűlés, allergia jele, ez esetben állatorvoshoz kell fordulni.
Elsőnek egy viszont kérdés: miért simogatja (ez egy pozitív élmény, jutalom, dicséret a kutya részére - ha nem csalnak ismereteim !) a kutyát amelyik morog ??? Valószínűnek tartom, hogy vagy valamilyen kettőjük közötti kommunikációs félreértés, vagy a kutya részéről kezdeti domináns megnyilvánulások vannak a jelenség mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követően, a kutya és a tartási körülmények ismeretében tudok használható tanácsot adni.
A szobában elengedett cukormókus bebújhat az ülőbútorok huzata, vagy a párna, takaró alá, így ha nincs szem előtt, vigyázni kell, nehogy ráüljünk. A nyitva hagyott fiókba is bemászhat, amit véletlenül rázárhatunk. Veszélyt jelent a ventilátor és a hősugárzó is, valamint a virágváza se kerüljön az útjába, mert ha összetöri, a szilánkokkal megvághatja magát.
A szabály: a kölykök legalább négy hetesek legyenek, mikor az első fürdőjükre sor kerül. A fürdetésről bővebben a csatolt cikkben olvashat.
Igen, még kell egy kis idő neki, hogy megszokja az új környezetét, és akkor kimerészkedik majd.