1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A leírt problémát több dolog is okozhatja. A fajta miatt javasolnám a kutyus kardiológiai kivizsgálását. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Kedves Gazdi! Sajnos számos betegség okozhat meddőséget macskában, ezek közül nem egy súlyos beszámítás alá esik. Az ön által említettek a panleucopeniát juttatják eszünkbe, emellett azonban lehet más probléma is a háttérben. Példaként említenénk mindenféle vetélést okozó állapotot, a nemi utak daganatait, az emberre nézve is fertőző Toxoplasmosist, a macskák leucosisát. Mindenképpen keresse fel állatorvosát egy konzultáció erejéig! Magyarországon a macskapopuláció létszáma igen magas, rengeteg a kóbor, oltatlan, beteg macska. A menhelyek zsúfolásig telve vannak egészséges és beteg macskákkal. Mint állatorvosok és felelős állattartók úgy gondoljuk, hogy nincs szükség a macskalétszám további növelésére, ezért mindenképpen javasoljuk az ivartalanítást. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet
Én is üdvözlöm! Bár nem ismerem elég alaposan az esetet, de az elmondás szerint a vékonybelet nem kellett megnyitni az idegentest eltávolításához. Így kicsi az esély, hogy szűkület, vagy letapadás, esetleg szögbetörés alakult volna ki, ami persze a vékonybelet érintené, most pedig a vastagbelekben jelentkezik pangás. Tehát inkább itt kell keresi az okokat. Ha az étrendi lehetőségek már kimerültek, akkor érdemes egy kontrasztos röntgent, esetleg egy colonoszkópiát végeztetni, ami megmutatja, hogy a vastagbelekben nem alakult-e ki ún. megacolon, vagy valamilyen polip. Ha a folyamat tartósan fennáll, akkor mindenképpen keresse föl állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló F.
Kedves Erika! Nem ajánlott, mivel a disznózsír molekulái nagyobbak a macska által fogyasztható egyéb állati zsírokhoz viszonyítva, ezért a disznózsír megemésztése nagy megterhelést jelent a cica apró szervezetének.
Kedves Petra! A körömletörés gyakori a teknősöknél, és általában nem jelent problémát, vissza szokott nőni. De figyelni kell a helyét, és ha megduzzad, akkor állatorvoshoz kell vinni.