1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Judit! El kell vinni állatorvoshoz a kutyust, aki belekukkant az eb orrába, esetleg röntgen felvételt is készít az orrüregről, hogy nincs-e benne valami idegen test. Otthoni módszerek nincsenek az orrüreg vizsgálatára. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Lili! A ló tényleg nem kérődző állat. Ami a lócsemegét illeti - hacsak nem valamelyik átverőshowra készítették - nyugodtan adható lónak. A zab egyébként természetes táplálék a ló számára, így az abból készített termékek is, a cukrozott készítmények kivételével. Azt, hogy milyen menyiségben adható, a forgalmazó tudja megmondani, de feltehetően nincs korlátozás. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Sokminden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy valóban néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Érdeklődő! A gabonasikló alapvetően éjszaka aktív állat. Kisebb korban könnyen kézhez szoktatható. Ha nappal szeretné aktívabbnak látni, meg kell fordítania a fényviszonyokat. Így éjszaka nagyobb fényt adjon a terráriumnak, nappal pedig egy gyenge piros fényt. Búvóhelyet azonban mindig biztosítson neki.
Mindenképpen a műtéti eltávolítást javasolom. Amennyiben megsérül a képlet akár komolyabb vérzésre, a daganat rossszindulatúságár (amennyiben még jóindulatú) lehet számítani. Az árrol javasolom, kérdezze meg a kollégát, de vizsgálat nélkül nem valószínű, hogy bárki is árat merne mondani. Üdv