1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...