1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Okozhatja gerinccsigolya-probléma, meszesedés, porckorongsérv, de közvetlenül általában egy rossz mozdulat vagy túlterhelés váltja ki.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Nőhet még. Üdv
Kisállatkórházi alkalmazott, majd tanfolyamok.
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv