1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Macskáknál a kötőhártyagzulladás ritkán alakulki önállóan, legtöbbször más betegség egyik tünete. Nagyon fontos ezért, hogy mielőbb kiderítésre kerüljön, miről is van szó. Miután már tüsszögést is észlelt, a macskanátha lehetősége sem kizárható. Nem javasolnám a házilagos gyógyítgatását, el kellene vinni még ma megmutatni állatorvosnak!
Attól függ mit eszik. Minőségi DRÁGA táp mellett nem kell csonterősítő külön. A dysplasiát a csonterősítő nem előzi meg önmagában. Üdv
Kedves Gazdi! Az ilyen hosszú idejetartó hasmenés midenképpen súlyos megítélés alá esik. Az idült hasmenés hátterében számos probléma állhat, pl. táplálkozási rendellenességek (sok tej, tészta, nyers hús), bakteriális/parazitás fertőzések, eseteg egyéb problémák. Részletes kórelőzmény és a tünetek alapos értékelése nélkül nem tudunk oki diagnózist felállítani, ezért javasoljuk, keressse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy csak egy ivarzó nőstény után vágyakozik, de lehet valamilyen száküregi betegség, ínygyulladás, rossz fog, idegen test a háttérben. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, ha az utóbbiak biztos kizárásához ez szükséges. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ha nem javul célszerű megmutatni egy állatorvosnak.