1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Niki! Bizony ez az a tipikus eset, amikor otthon már nem lehet segíteni a kicsikén. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, mert csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja és hogyan lehet meggyógyítani. Szerintem minél előbb lássa szakember, mert az idő nem neki dolgozik! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Zuborné! Etessen minőségi kutyaeleldelt, ha teheti. Ezek a tápok nem olcsók, viszont mindent tartalmaznak, amit kutyája igényel. Nem kell melléjük mást adni. A kevert etetés eredményeként a kutyus válogatóssá fog válni. Üdvözlettel: aRákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Tisztelt kérdező! A hormonális betegségek esetén nagyon gyakran jelentkeznek bőrtünetek is. Így lehet a háttérben nemi működés zavara, mellékvese okozta rendellenesség (görényekben ez a lettő messze gyakoribb, mint más állatfajban) pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, sőt hasnyálmirigy elváltozás is. Ha már minden otthoni trükköt kipróbált, érdemes lenne tehát állatorvossal megvizsgáltatni, mert labor és ultrahang vizsgálatokra van szükség a diagnózis felállításához. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.
Pontos diagnózis nélkül nem lehet kórjóslatot se felállítani. További vizsgálatok kellenének pl "Beagle-pain" szindróma irányába.
Kedves Barna Gábor! Amit ajánlok: Syngonium, Ficus benjamina, Tradescanthia. A leguánnak a vakbele, rekeszes szerkezetű és nagyon sok növényi részt meg tud emészteni! A Ficus elméletileg mérgező, de saját tapasztalatom az, hogy lelegelték és semmi bajuk nem lett!