1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A fehér "korpaszerű" lehet a kipattanó tolltok szaruburkának darabja, vagy hámló szarus bőrréteg, aminek legvalószínűbb oka a túl száraz(50% alatti páratartalom) levegő lehet. Első esetben természetes folyamatról lehet szó, a másodikban párásító készülék lehet a megoldás.
A képen lévő vadszínű nimfa egy tojó. Amennyiben a "mindenféle" hang alatt emberi szavakat is ért, akkor a madár igazán különleges tulajdonsággal bír, mivel általános nézet (amit eddigi tapasztalataim alapján én is vallok), hogy a tojó ivarú nimfa nem tanul meg sem dallamokat, sem emberi szavakat. A nimfák jellegzetes kiáltásait, "sikolyait" a hímek sokkal többet és sokkal hangosabban hallatják, de ez néhány tojónak is lehet (nem éppen kellemes) nem éppen jellemző tulajdonsága, illetve kifejezetten ritka az olyan tojó, amelyik a hímek dallamos, "gurgulázó", fuvolázó hangját utánozni tudná.
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy a hám dörzsölése miatt kopott ki, de az is lehet, hogy valamilyen fertőzés miatt keletkezett a szőrhiány, esetleg egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Persze még számtalan titkább oka is lehet. Ha nem gyógyul, érdemes állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A hullámos szinte biztosan tojó, hacsak nem egészen fiatal (fél év alatti). Sajnos a kép minősége nagyon rossz. A papagájok oltása felesleges, ha nincsenek kitéve erősen fertőző környezeti hatásoknak. Ajánlott prevenciós kezelésük élősködőmentesítésből, immunrendszert erősítő vitaminos és probiotikus ivókúrákból áll.
Az óriáskígyóféléknél kicsit lassabb ez a folyamat mint a siklólnál és persze nagy mértékben függ a hőmérséklettől. Nyugodtan kínálja meg ha nem csinál rendszert a ráetetésből nem lesz gond. Ivóvízről mindig gondoskodjon, fontos a normális emésztéshez!