1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!