1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Erre a kérdésére csak boncolás után lehetett volna korrekt választ adni. Dr. Puskás Gábor
A nőstény (biztosan az?) még nem ivarérett tehát értelemszerűen ne engedje össze őket. A féléves kor reális lehet. Még kb fél év mire mire egy normál színű állat felveszi a pöttyös szinét. Ha esetleg egyneműek lennének kis helyen lehetnek viták de ha van elég búvóhely szerintem nem lesz gond. Nálam hatan is elvoltak.
Vérvizsgálat, bőrkaparék vizsgálat és egyéb vizsgálatok után lehet választ kapni. Dr. Puskás Gábor
Nem lehet tudni, hogy mi okozza. Sürgősen el kell vinni vizsgálatra.
Kedves Adrien! Demodex atka ellen az Apis CH30-as szer a megfelelő, - ahogy azt Ön is olvasta -, melyet kétnapos időközzel kétszer kell beadni félévenként megelőzés céljából. Ha már felütötte fejét e parazitózis, akkor mindenféleképpen az Apis mellett megfelelő egyedileg kiválasztott szer is szükséges a teljes gyógyuláshoz. Bolhák ellen a Ledum CH200-at ajánlom havi egyszeri adagolásban. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea