1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.
Kedves Kata, Nézzen küröl az apróhirdetéseink között! Kellemes böngészést!
Az elmúlt 2 hónapban elmaradt vagy nem volt megfelelő a fajtársakhoz való szocializáció. Ezt kell bepótolni, - rengeteget vinni játszani, kirándulni, sétálni külömböző nemű, fajtájú, méretű, korú, színű kutyák közé. Természetesen vigyázva, hogy lehetőség szerint csak kellemes, pozitív élmény érje és ne valamilyen trauma.
Az ilyen esetek oka kalciumhiány, vagy kialakult, kialakulóban lévő rossz szokás, viselkedési rendellenesség. Megfelelő ásványianyagot (pl. Kondifix-mineral) tartalmazó tálat elhelyezve a röpdében, megoldható lehet a probléma. A tojásevő madarak leszoktathatók többek közt gipsztojás odúbahelyezésével is. A kialakult rossz szokás megszüntetése sok esetben nem egyszerű feladat, de kellő kitartással eredményes lehet.