1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
T. Emese! Mindenképpen szükség lesz a laborvizsgálatra, mert anélkül csak találgatni lehet. Ilyen hosszan tartó lázat sokszor okoz még autoimmun betegség, de néha egyéb vírusos betegség is amire nem hat az antibiotikum. Esetleg vérben élő egysejtű élőlények. Megértem aggodalmát, siessenek a laborvizsgálatokkal. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
T. Gazdi! Remélem még jól van a cicája, mert elmúlt már pár nap az eset, és a megkeresés között. Számtalan betegséget terjesztenek a patkányok, ezek közül néhány halálos kimenetelű , pld.: Aujeszky -betegség ( álveszettségnek is hívjuk), de nem túl szerencsés, ha "csak " egy Leptospirózist kap el házi kedvence. Szerencsésebb esetben Salmonellózis, vagy egyéb bélpatogén kórokozó lehet a fertőző forrás. Ezek ellen nincs megelőző védőoltás, de amint tünetek jelentkeznek kezelni kell a kórelőzmény ismeretében. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Látatlanban valóban nem lehet nyilatkozni. Az élő madarak esetén röntgen, ultrahang, haloknál a boncolás mutathatja ki a problémát. Belső sérülés, vagy akár a történtek miatti stressz (szív leállás) is végezhetett a fiókával.
A növény lovakra kifejezetten mérgező, de más álltok is érzékenyek lehetnek rá, így nem javaslom az etetését.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős