1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.
A szája sok mindentől lehet büdös egy kutyának, leggyakoribb ezek közül a fogkövesség. A hasmenést olyan sok betegség okozhatja, hogy kivizsgálás nélkül még tippelni sem lehet az okára. Ki kellene alaposan vizsgáltatnia kutyáját!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu Kapcsolódó témák: Az Ön kutyájának egészségesek a fogai? Hogyan őrizzük meg a fogak és az íny egészségét? Kutyámnak büdös a szája
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!