1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Elképzelhető, hogy a bűzmirigyével van probléma. Keressék fel állatorvosukat, hogy megvizsgálhassa.
A májkrém nem egy görénynek való táplálék. Sokkal jobb lenne görénytáppal, kölyök macskatáppal, vagy egész zsákmányállattal etetni. Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Sajnos az állatokon is egyre gyakoribbak a daganatos elfajulások. Szövettannal lehet igazolni hogy jó vagy rossz indulatú-e a daganat. A mennyiben a daganat nincsen eltávolítva, az folyamatos problémát fog okozni, ha rosszindulatú áttéteket képez, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár. Legfontosabb az állat immunrendszerének a javítása, ilyen esetekben több vitaminra is szüksége van. A homeopátia mellé nagyon fontos lenne a mágnesterápia, ami jelen álláspont szerint az egyetlen terápiás kezelés ami nem szórja a daganatos sejteket, segít az immunrendszer erősítésében,javítja a szervezet oxigenizációját, javítja a keringést, és csökkenti a fájdalmakat. Sajnos nincsen 100% ellenszer, de így esélyt adhatunk a ló állapotának fenntartására, esetleges fájdalmainak csökkentésére,és közérzetének javítására. Sajnos a nyirokcsomóknál lévő daganat hamar terjedni fog a nyirokutak által.
Kedves Gazdi! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Daganatos betegeknél egy összetett, komplex terápia az, ami célra vezethet (Nem Toxikus Tumor Terápia). Részletesebben lásd itt: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.