1991. A háziállatok az élet meghosszabbítói
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Tudtad, hogy egy egész életet le lehet úgy élni, hogy csak kisállatokkal dolgozol együtt? Te is egy ilyen munkahelyet szertnél? Lássuk, miből választhatsz?
A kutyád alszik, és hirtelen elkezdenek rángatózni a lábai. Vajon álmodik? Ahogyan mi emberek álmodunk, ugyanúgy jellemző ez a kutyákra is!
Nagyon sokunkat érdekel, hogy a macskák álmodnak-e. Nagyon egyszerű rá a válasz – persze, hogy álmodnak. A macskák emlősök, mint mi, nekik is szükségük van alvásra, hogy pihentessék az agyukat és a testüket.
Mikor a cicád az öledbe ül, a mancsaid rád rakja, és elkezd dorombolni, akkor mindenki jól jár. Ez az egyik dolog, amit nagyon szeretünk a cicánkban: az elégedettség érzése, amelyet megosztanak velünk.
Ha semmi más rendellenességet nem tapasztal, lehet, hogy narcolepsiáról van szó, de ez ritka betegség. Más rendellenességnél is előfordulhat bágyadtság, aluszékonyság. Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal, ha kell, neurológiával foglalkozó szakembert is keressen fel vele.
A megfogalmazás jól takarja a tenyésztői körökben "meszes láb" betegségként leírt problémát. A tünetet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozzák. A vegyszeres-gyógyszeres(pl. Ivermectin) kezelés mellett jó eredményt hozhat a paraffinolajjal való lekezelés. Az összefüggő filmréteget alkotó ecsetelést érdemes megismételni. Erős fertőzés esetén, akár több ízben is, egészen a tünetmentességig. A madarak lakókörnyezetét ajánlott valamilyen piretrin tartalmú vegyszerrel bepermetezni.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását!
Az ilyen mértékű fogyás okait nem találgatni kell, hanem el kell végezni a legalapvetőbb klinikai és kiegészítő vizsgálatokat, majd a kapott eredmények birtokában eldönteni, hogy mi legyen a teendő. Szóval, azt javaslom, keressenek fel vele egy jól felszerelt rendelőt és mutassák ott meg őt.
Táplálékának 20%-át tegye ki állati eredetű takarmány (rovarok, túró, kemény sajt, főtt tojás) 50% magkeverék, 20% széna, 5 % zöldeleség, 5 % csemege (pl. olajos magvak, száraz kenyérhéj,) forrás: Dr. Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim? c. könyve