1991. A háziállatok az élet meghosszabbítói
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Tudtad, hogy egy egész életet le lehet úgy élni, hogy csak kisállatokkal dolgozol együtt? Te is egy ilyen munkahelyet szertnél? Lássuk, miből választhatsz?
A kutyád alszik, és hirtelen elkezdenek rángatózni a lábai. Vajon álmodik? Ahogyan mi emberek álmodunk, ugyanúgy jellemző ez a kutyákra is!
Nagyon sokunkat érdekel, hogy a macskák álmodnak-e. Nagyon egyszerű rá a válasz – persze, hogy álmodnak. A macskák emlősök, mint mi, nekik is szükségük van alvásra, hogy pihentessék az agyukat és a testüket.
Mikor a cicád az öledbe ül, a mancsaid rád rakja, és elkezd dorombolni, akkor mindenki jól jár. Ez az egyik dolog, amit nagyon szeretünk a cicánkban: az elégedettség érzése, amelyet megosztanak velünk.
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.