1991. A háziállatok az élet meghosszabbítói
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Tudtad, hogy egy egész életet le lehet úgy élni, hogy csak kisállatokkal dolgozol együtt? Te is egy ilyen munkahelyet szertnél? Lássuk, miből választhatsz?
A kutyád alszik, és hirtelen elkezdenek rángatózni a lábai. Vajon álmodik? Ahogyan mi emberek álmodunk, ugyanúgy jellemző ez a kutyákra is!
Nagyon sokunkat érdekel, hogy a macskák álmodnak-e. Nagyon egyszerű rá a válasz – persze, hogy álmodnak. A macskák emlősök, mint mi, nekik is szükségük van alvásra, hogy pihentessék az agyukat és a testüket.
Mikor a cicád az öledbe ül, a mancsaid rád rakja, és elkezd dorombolni, akkor mindenki jól jár. Ez az egyik dolog, amit nagyon szeretünk a cicánkban: az elégedettség érzése, amelyet megosztanak velünk.
Igen, pl. ketoprofen. Üdv
Ártalmatlan bőrelváltozástól emlődaganatig sokminden lehet. A fizikális vizsgálattal pontosabbat tud majd mondani a Kolléga.
Ha nem lát kakit, nem jelent semmit, mert az anyjuk megeszi. Ha puffad a hasuk és nem szopnak: beöntés kell. Fecskendő-langyos víz, 10-20 ml lassan benyomni. Has törölgetést be kell fejezni.
T. Gazda! Innen a távolból azt gondolom, hogy a diagnózisa, és a kezelés is megfelelő volt. Az orrhát napsugár okozta leégése nem kizárt. Azonban, ha nem gyógyul, az autoimmun betegségekre kell majd vizsgálni, aminek jellemző tünete a bullózus elváltozás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.