196. A legegyszerűbb etető madaraknak
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Meglepő fejlemények: meglestük Mikulást, hogyan készül az ünnepre. Elöljáróban csak annyit árulunk el, hogy idén jól járnak az állatok!
A karmokat a megfelelő vastagságú ülőrudak koptatják. A lehetőleg eltérő vastagságú rudakat ideális esetben 1/3, illetve 2/3 vastagságig tudja a papagáj átfogni. A nimfa karmának visszavágáshoz jó eszköz egy körömcsipesz. Fény felé tartva látszik a karmon végigfutó ér. Visszavágáskor arra kell figyelni, hogy az ér ne sérüljön. Ha nem sikerül tökéletesen a metszés és mégis vérzés történne, azt Betadinba mártott fültisztító pálcika segítségével el lehet állítani.
Kedves Krisztina! A tipp lehet, hogy jó! Viszont jó tudni, hogy a székrekedés egy bizonyos szint után életveszélyes lehet, sokszor már csak műtétileg orvosolható, vagy úgy se. Nem beszélve a vele járó szenvedésről. Tehát irány az állatorvos, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Milyen teknős? Vannak fajok amik nem jól tűrik egymást. Ékszerteknős esetében egy év korkülömbség szerintem nem nagy gond, de ha lehet célszerűbb egy méretűeket összerakni. Még így is előfordulhat hogy ha pár lesz, a hím állandóan zaklatni fogja a párját.
Ha már letojt, fiókát nevelt az új helyre került postagalamb, akkor akár szabad kifutóba is lehet engedni őket, mert nem hagyják el a helyüket. A zárt helyen történő tartás elsődleges feltétele a megfelelő higiénia. Az atkák, tetvek felszaporodását meg lehet előzni, ha a bezárás kezdetén a galambokat olyan spot on készítménnyel lekezeli, mint az Ivermectin. Gombák, baktériumok feldúsulása a ketrecek rendszeres tisztításával kerülhető el.
Megoldási lehetőségek: • fajtának megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning.