1996. Szeparációs szorongás a cicáknál
A szeparációs szorongás nagy hatással lehet a cicákra, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
A szeparációs szorongás nagy hatással lehet a cicákra, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Felhők gyülekeznek az egyébként napos időben. Azon tűnődsz, hogy vajon a meteorológus előrejelzése bekövetkezik-e. A kutya már tudja, és jelzi is.
Az egyiptomi maut az egyiptomi szent macska leszármazottjának tartják, akit az ókori egyiptomiak istenítettek.
A harapási seb gyakran két állat harcának vagy agresszív játékának a következménye. További okok lehetnek még: az erőfölény fitogtatása, hierarchia, veszekedés az élelmen vagy a gazdi figyelmének elnyerése..
Tudjuk mikor boldog, szomorú vagy ijedt a kutyánk, de vajon nevetni tud-e? Charles Darwin szerint igen...
Általában daganat vagy tályog. Mivel több helyen is előfordul, ezért daganatra gyanakszom, de fontos, hogy mielőbb mutassa meg állatorvosnak, hogy diagnosztizálni tudja a betegséget és segíthessen.
Ez lehet bolha miatt, de ha nincsenek lakói, akkor valószínűleg allergiás. Figyeld meg, hogy füle, a lába vagy a bőre piros illetve sebes-e! Ha igen, akkor tuti allergia. A legjobb az lenne ha látná állatorvos és vele meg tudnátok beszélni, mit tegyetek. Nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni ilyenkor. Ki kell derítenek mi okozza. Melós, de megéri! Ha sikerül megszüntetni az okot, bár ez a jövő zenéje, mivel általában ez hosszadalmas folyamat, akkor pótcselekvésként megmaradhatnak mozdulatok (pl: fejrázás vagy lábrágás) ilyenkor vonjátok el róla a figyelmét hirtelen hangokkal és játékkal. (ui.: Az én kutyám is allergiás, ő a szárnyasokra és a bolhákra. Amíg nem tudtam, gyötrelem volt nézni, hogy szenved, vakaróik, rágja a lábát, rázza fejét és dörzsöli magát a falhoz naphosszat. Ezek most odafigyeléssel megszűntek.) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz A kutya is lehet allergiás? Kutya allergia, allergiás bőrbetegség
Ha jól tudom, semmilyennel mert ragadozó, és elkapná a halakat. Aranyos kis állat, sok sikert a tartásához!
Sok gazdi küzd a felugrálás problémájával. Bár időnként mókás és kedves, ahogy kutyánk „pattog”, máskor bosszantó és kellemetlen, akár veszélyes is lehet. Tekintélyünket is csorbítja, ha nem tudjuk megoldani a helyzetet. De vajon miért ugrál fel kutyánk? A legtöbben azt válaszolnák, hogy azért ugrál, mert örül nekünk, ami persze igaz is. De a kutya motivációja elsősorban az, hogy figyelmet kapjon. A linkekre kattintva elolvashatja, miért ugrál fel a kutya, és hogyan lehet leszoktatni erről!
Kölyökkorban előfordul, hogy naponta többször ürítenek székletet, de általában naponta egyszer minimum.