2001. Meddig él egy macska?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Kétség sem fér hozzá, hogy manapság a macskák tovább élnek mint valaha! De vajon mitől függ egy macska élettartama? Melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják a cica éveinek minőségét és mennyiségét?
Örökbe fogadsz egy felnőtt macskát a helyi menhelyről, vagy egy kóbor cica fészkeli be magát a szívedbe. Mindenképp van egy új családtagod. De hogyan lehet kideríteni, hogy hány éves?
Szerencsére társállatainknál viszonylag ritkán találkozunk égési sérülésekkel, azonban nem kizártak ezek az esetek sem. Háziállatainknál, csakúgy, mint a család minden egyes tagjánál, fiatal korban bekövetkezik a tejfogak maradó fogakkal történő leváltása. Nem árt, ha ilyenkor tudjuk, hogy melyek azok a homeopátiás házi patikában lévő szerek, amelyekkel sokat segíthetünk állapotukon.
A sárga-kék arapapagáj értelmes, társaságkedvelő, és ha gazdája elkötelezett, felelősségteljes, és jól ismeri a madár szükségleteit, általában nagyon jó háziállat.
Társállataink kora tavaszi párzásának már többnyire megszülettek apró kis gyümölcsei, azonban biztosan vannak olyan gazdik is olvasóink között, akik mindhiába várják, hogy kedvencük utódokkal örvendeztesse meg őket.
Ha a nyálzás hirtelen jelentkezett, feltehetően valami irritálta / irritálja a szájüregét. Érdemes lenne a szájüreget alaposan átvizsgálni, esetleg állatorvosnak megmutatni, ha a nyálzás nem szűnik.
Kozmetikussal nyírassa ki a csomókat vagy vágassa rövidebbre a szőrét, különben alatta bőrgyulladás alakulhat ki. Ezenkívül azt javasolnám, mutassa meg állatorvos kollégának is...
A tünetek alapján akár epilepszia is lehet a háttérben, de más okok is. Mindenképpen jó lenne elvégeztetni egy alapos vizsgálatot (vérvizsgálattal). Keressék fel állatorvosukat.
A tünetek hátterében több probléma is állhat, minél előbb vigye állatorvoshoz! Csak egy alapos kivizsgálás után lehet terápiát javasolni.
A patkányok rendszerint kiválasztanak egy sarkot a ketrecben, ahova rendszeresen járnak vizeletet üríteni. A széklet ürítés területén már nem feltétlenül ennyire következetesek. Így egy idő után az alom többi része is szennyeződhet ürülékkel. Ezért a ketrec méretétől és az alom mennyiségétől, minőségétől függően legalább hetente ajánlott az alomcsere. A vizelettel szennyezett sarkot ennél is gyakrabban ajánlott takarítani, ellenkező esetben a bomló vizelet szaga kellemetlenné válhat.. Érdemes arra is gondolni, hogy ha a ketrecéből kivesszük az állatot, jártában-keltében többször is székletet fog üríteni.