2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Jó napot! Én csak annyit tudnék javasolni, hogy meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. A 2 év valóban élemedet kor, ám a szemhéjdudor nem korfüggő:) Üdv
Semmi adatot nem találtam , mi miatt nem ehetne bambusznádat. Figyelemmel kell azonban lenni arra, hogy nagy rosttartalma mellett viszonylag kevés a tápértéke.
Többféle kutya tejpótló szer kapható, melyek alkalmasak a kiskutyák táplálására, születésüktől kezdve. Állatorvosa bizonyosan segít valamelyik tejpótlót beszerezni Dr. Lévai Péter
- Igen, van reális esély arra hogy a macska fokozatosan megszokja megtanulja a ki-be járást, (a technikai megoldás az I. emelet miatt nehezebb, de nem lehetetlen!) de a kezdeti időszakban sok türelmet és odafigyelést igényel. - A félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert jogos az a feltételezés, hogy egy pánik helyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve
Az egyedül maradt hörcsög életkörülményeiben ez ugyan jelentős változás, de egy átmeneti depresszió után alkalmazkodni fog az új körülményekhez.