2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kedves Gazdi! Küldök Önnek egy linket, melyre rákattintva megtalálja azon gyógyszertárak listáját, ahol a legnagyobb valószínűséggel fogja tudni beszerezni a szereket: http://www.homeopata.hu/p-budapest.php Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás csupán egy tünet, amely sok betegség egyik tünete lehet. Ezért a kiváltó ok kiderítése érdekében feltétlenül további vizsgálatokat kellene végeztetni. Minél előbb!
A megváltozott viselkedés kiváltó oka lehetnek: • vagy egy negatív élmény, • vagy a kutya késői érettsége • vagy tüzelési tünetek Amennyiben a második, harmadik ok, - akkor ivartalanítással lehet nagy lépést tenni a megoldás felé. Ha már ivartalanított az állat akkor a fajtársakra történő deszenzibilizáló tréning segíthet.
Kedves Olvasónk, minden kérdésére választ talál az alábbi cikkünkben: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
Kedves Gazdi! Ha megvakul egy kutya, az komoly probléma, de korántsem annyira, mint nekünk, embereknek. A kutya egyéb érzékszervei jóval kifinomultabbak (szaglás, hallás), ezért nem okoz ez egy kutyának olyan súlyos érzékelési kiesést, mint nekünk. Ha egyéb más baja, betegsége nincs, és láthatóan jól érzi magát az Önök társaságában, akkor nem gondolnám, hogy el kellene altatni. Tacskó kutyánál a 8 év még egyáltalán nem mondható öregnek, tehát még sok szép évük lehet együtt. Arról nem ír levelében, hogy mi okozta a teljes vakságot kedvencüknél. A kiváltó októl ill. a diagnózistól függően akár még vissza is fordítható a dolog. Érdemes lenne utána járni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea