2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kedves Gazdi! Sajnos a levele alapján nem tudtam kideríteni, hogy milyen típusú rohamai vannak a kutyusának. Több százféle rohamtípus létezik, és mindig a roham típusának megfelelő antiepileptikumot szoktuk előírni. Az epilepsziát az agy idült betegsége okozza, és nem a beteg étrendje. Az Önök esetében a rohamzajlás kronológiai sorrendjéhez tartozik a roham végén történő bélsár ürítés. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen tud elérni. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nem teszi tönkre az állatot az ivartalanítás. Minimális kockázata van bármilyen altatásban történő beavatkozásnak, de az ivartalanításnak számtalan az előnye: Az ivari hormonok által előidézett betegségek kiküszöbölhetőek: pl. az emlő, méh, petefészek, here, prosztata daganatai, álvemhesség, gennyes méhgyulladás. Ezek a nem ivartalanított állatokban elég gyakran előforduló betegségek. Az ivartalanított állat (és gazdája is) stresszmentesebb életet élhet, mely az élettartamot is meghosszabbíthatja.
Legjobb lenne találni egy szoptató szukát, aki befogadná. Ha nem sikerül, akkor kutyának való tejpótló készítményt kéne vásároljon állatpatikában, és a használati utasításban szereplőeknek megfelelően eljárni.
Kedves Szabina! Bármennyi idős egy kutyus, és átmeneti egyensúlyvesztés tüneteit mutatja, az ideggyógyászati vagy belgyógyászati eredetű. Vitaminokat természetesen kaphat, de ettől feltehetően nem fog meggyógyulni. Az átmeneti egyensúlyvesztések okát, valamint a tüneteit is szoktuk kezelni, és ehhez mindig a megfelelő kivizsgálás sorozatot írom elő. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.