2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Valószínűleg gyulladás van a fülében (esetleg idegentest). Egy állatorvosi vizsgálat ezt pontosan ki tudja deríteni.
4 hetes kor környékén el lehet kezdeni adni baby kutyatápot. Nem írhatok gyártót, érdeklődjenek állatorvosuknál, állatpatikában, hogy melyik tápot ajánlják erre a célra.
Még pár napig előfordulhat, ha barnás váladék ürül állatorvossal megnézetni
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg nekik! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőz betegségekközül a babéziózis lappangási ideje ennél lényegesen rövidebb, tehát az már előjött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket, de az egészen más típusú tünetekkel jár, mint amit most észlelt. Ha viszont Ön is sápadtnak találja a nyálkahártyákat, akkor érdemes lenne ezt tisztázni egy vizsgálattal.
Nyilván érzi, hogy ezt meg kellene néznie egy hozzáértő állatorvosnak. Így a válaszom talán... Üdv