2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
A kép nem éppen ivarmeghatározásra alkalmas minőségű, de egy minimális következtetést enged arra, hogy tojó. Ha már elmúlt egy éves, akkor a szárny fonákoldalán lévő pettysor jelzi, ha tojó, ha pár hónapos, akkor a hím madaraknál is még megtalálható. A lutínó nimfák faroktollazatának alsó fele(fonákoldala) a hímeknél inkább fehér, a tojóknál egységesen sárga, általában keresztcsíkos sárga sávozottsággal.
A porcvédő egyáltalán nem fogja megoldani a térd problémát, erre egészen más megoldás van (műtét). Persze ettől még szedhetne porcvédőt, de minek? Ha mégis ezt akarják, bármelyiket választhatják, az adagolás benne van a felhasználói utasításban
Azért öli meg, hogy újra párzóképes legyen az anya, hamarabb, mintha kiscicákat nevelne, így korábban tud vele párosodni. Miért nem ivartalaníttatják az anyacicát? Könnyebb lenne az élete. Ivartlanítás GY.I.K.>>Nőstény macska ivartalanítása, videó >>
Ebben a korban már nem valószínű, hogy fogamzóképes a cicus, de a biológiában - mint tudjuk - nincsen 100%. :) Az emlőjét viszont meg kellene mutatni egy állatorvos kollégának. Nem kizárt, hogy az egy emlődaganat.
A műanyag padozat nem szerencsés a nyusziknak- ez az amit a leginkább nem szeretnek- tegyetek a ketrecbe is forgácsot rá pedig szénát. A vizelet szivárgást észre vennétek és más betegségnek mellékhatása- de azt írod más probléma nincs. Az alom behelyezése változtatni fog a helyzeten- lehet egy vizeletvizsgálat kéne, nincs e a hólyagnak problémája- esetleg egy kis felfázás. Az antibiotikum kúra azonban nem szerencsés sokszor, mert a nyuszi belei nagyon érzékenyek- minél több vitamint tartalmazó zöldet gyümölcsöt kapjon, és szénát- hogy a belei is helyre jöjjenek- mert akár ezek mellékhatása is lehet ez a jelenség....