2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kedves Gazdi! Ha megvolt a bőrkaparék vizsgálat és nem talált más okot, akkor bizony lehet allergia. Azt is lehet diagnosztizáni a vérből. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Nem kell forralni, hanem amikor el kezd esni az eső, akkor az első 20 percben le kell zárni a gyűjtő edényt, hogy a tetőről lemosódó szennyeződések bemosódását megakadályozzuk. szűrni sem kell, hagyni kell a vizet a hordóban ülepedni és le kell szívni csak a vizet és használhatja is! Igen, a régebbi is jó!
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Igen, és ha nem először fordul elő vedlési gond akkor a megfelelő UV világításról és intenzívebb vitaminozásról is gondoskodni kell.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett célszerűbb lenne megmutatni egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani.