2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Az orrvérzésnek nem csak sérülés lehet az oka. Ha visszatérő problémáról van szó, feltétlen vizsgáltassa meg állatorvosával a kutyát!
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
A féregtelenítést addig kell ismételni 2 hetente, míg féregmentes nem lesz az ürülék. A puffadást emésztési rendellenesség is okozhatja. Mind ennek, mind a féreghajtás sikerességének ellenőrzésére kérjen egy komplett bélsárvizsgálatot mikrobiológiai tenyésztéssel együtt!
Elképzelhető központi idegrendszeri eredet (agyi, epliepsia stb.) vagy akár szív/belgyógászati okú, úgyhogy azt javasolnám mutassa meg állatorvosnak...
Valószínűleg véletlen egybeesés. Ha már két hete hasmenése van, célszerű állatorvoshoz vinni. És ha tudnak, vigyenek bélsármintát is.