2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Ezt így nem lehet megítélni, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz ennek a hólyagnak az alaposabb megnézésére.
Lehetséges, hogy a virág okozta, de ha a panaszok nem szűnnek, mindenképpen keressen fel egy állatorvost...
Kedves Gazdi! Ezeknek a tüneteknek a hátterében sok minden lehet, amelyet csak egy alapos állatorvosi vizsgálat deríthet fel.
Kedves Gazdi! A Hemobartonella csak véren keresztül, vagy vérszívó rovarok által terjesztett fertőzés, ami egyáltalán nem komoly, csak legyengült állatokban tud elszaporodni. Tehát ettől nem kelle tartani, de hogy miért szaporodhatott el a cicában, az a leirtak alapján rejtély maradt. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Figyelni kell a kutyát és az ürülékét, bármikor távozhat(nak) a lenyelt műanyag darabjai. Ez akár több napig is eltarthat. Ha pedig bélelzáródásra utaló tünetek alakulnának ki (vagy bármi, ami furcsa és szokatlan) mielőbb állatorvoshoz kell vinni.