2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Kötözni biztosan kell, és antibiotikumra is szükség lesz...
Kedves Boglárka! Elképzelhető, hogy allergiás okok miatt tüsszög a kutya. Plussz egész biztosan hozzájárul a rövid fej alakulása is (brachocephal kutya). Ha súlyosbodik a helyzet, akkor szükség lehet egy endoszkópos vizsgálatra - azaz benézni az orrába - , hogy nincs-e egyéb oka is. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Az implantátum beültetésének nincs különösebb kockázata. Az első tüzelés első napjaiban kell beültetni az állat bőre alá, és kb 6-18 hónapra megszünteti az ivarzást. Ez után két lehetőség közül választhat. Vagy ivartalaníttatja a görényt, vagy minden újabb ivrzáskor új implantátumot rakat bele. Ez utóbbi a drágább megoldás. Az idősebb korban végzett ivartalanításnál már lényegesen kisebb a kockázata az annak következtében kialakuló hyperadrenocorticizmusnak. ( mellékvesekéreg túlműködés). Az implantátum beültetése ugyanolyan egyszerű tűszúrással történik, mint a microchipelés. Bármelyik állatorvos el tudja végezni.
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg sürgősen a kutyát!
Valószínűleg a tojások magtalanok, így a tojó ösztönösen megérzi, hogy kár tovább ülni rajtuk. Erről akkor bizonyosodhat meg, ha a kidobott tojást lámpa alatt átvilágítja. A magtalan tojás teljesen áttetsző, míg a magosban látható egy kisebb, nagyobb sötét színű embrió a fejlettségi fokozattól függően.