2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Atkafertőzés, aminek kezelésére Ivermectin licht spot on készítményt ajánlok. A fertőzött területet érdemes néhányszor paraffinolajjal bekenni a gyorsabb regenerálódás érdekében. A csőr a benne húzódó vérérig visszavágható. Amennyiben bizonytalan a kezelést illetőleg, úgy keressen fel szakembert, állatorvost.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát!
Két hím is viselkedhet párként, de lehet szervi oka is az elmaradt peteképződésnek.
Ha egy-két napon belül nem javul az állapota, keressen fel egy állatorvost. Többféle betegség jöhet szóba.
Ha eddig nem jelentkeztek nála viselkedési zavarok, akkor a pároztatás, illetve ivartalanítás után sem fognak.