2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Alomváltásnál előfordulnak az ilyen jellegű tünetek. Célszerű lenne minél többféle almot kipróbálni, hátha az egyik megtetszik neki és ismét oda fog járni. Javaslom olvassa el a cikket az esetleges megoldásról (ivartalanítás)!
Az agapornisok angol elnevezése "lovebird", vagyis szerelemmadár. Ez azokra a madarakra igaz, melyek már párba álltak. Amennyiben nem találnak ellenkező nemű társat, úgy hajlamosak az azonos neműek is párként viselkedni. A párjukat elvesztett egyedek legtöbb esetben könnyen elfogadják a felkínált új partnert, de néhány napot, egy-két hetet hagyni kell nekik, hogy "feldolgozzák" a korábbi elvesztését.
A véres széklet bélen belüli és -kívüli betegségnek lehet tünete, a lefogyás és az étvágytalanság pedig csak annyit jeleznek, hogy valami nincs rendben. Ezért azt javaslom, hogy bélsármintával felszerelkezve keresse fel állatorvosát. A cicának alapos kivizsgálásra van szüksége. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Az etetést rövid időn belül követő terhelés nem igazán szerencsés. Talán meg kéne cserélni a programot: 4 óra tájban séta, aztán etetés. Vagy 7 óra felé menjenek sétálni.
Kedves Állatbarát! A kutya nem oldja meg az életében felmerülő nehézségeket, de tény, hogy a kutyások jobb lelki állapotban vannak, mint a kutyátlanok.