2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Hasonló esetekben általában a kutyák önmaguktól megpróbálják hangjelzéssel erősíteni a figyelemfelkeltésüket. Néhányszor, amikor a kutya odaáll az ajtóhoz, menjen oda mellé és figyelje, de ne nyissa ki az ajtót, csak tegye a kezét a kilincsre. Várja meg amíg a kutya valamilyen hangot ad és az azt követő pillanatban dicsérje meg és nyissa ki az ajtót. A bélsár ürítés nagyban összefüggésben van a kapott táp mennyiségével és minőségével. Ha naponta 3 x kap enni a kutya, kezdje el a déli adagot fokozatosan csökkenteni, - ügyelve rá hogy a napi mennyiség ne változzon. Másik befolyásoló tényező a kutya rendszeres féregtelenítése. Jól látja és gondolja - egy 3 hónapos kutya neveléséhez, tanításához elsősorban türelemre van szükség.
Leírása alapján valóban elképzelhető a "fitymaszűkület" is. Amennyiben ez nem veleszületett, meg kell találni az okát. Állatorvosa minden bizonnyal felvázolja majd a megoldási lehetőségeket, aminek valóban része lehet a sebészi korrekció is, amennyiben indokolt.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mivel ezt levelezéssel nem lehet megoldani!!! A két probléma egyébként nem hiszem, hogy összefüggene...
Ez egy tévhit, ugyanis egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön. Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók.
A félelem a kutyáknál egy természetes, de nem kívánatos viselkedési forma. A félelemnek több kiváltó oka is lehet, - csak ezek ismeretében lehet terápia vagy tréning módszert alkalmazni. Külső hatás nélkül a félelem csökkenhet vagy éppen növekedhet. Csak a kutya és a tartási körülmények ismeretében lehet felelősségteljes tanácsokat adni. Amennyiben igénylik a házi látogatást és megfigyelést, kérem jelezzék e-mailben: info@4tappancs.hu