2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Türelemmel, kitartással, következetességgel, és a Tükör módszer segítségével. Olvassa el a cikkeket!
A 7 év alatt valószínűleg több téves, vagy helytelen nevelést kaphatott a kutya - esetleg elmaradt a nemkívánatos viselkedésére a helyes reagálás. Ezeket kell utólag rendbe rakni, bepótolni. A leírt jelenségek okai: - hiányzó engedelmesség - nem megfelelő falkán belüli rangsor - kezdeti domináns megnyilvánulások - elmaradt szocializáció a fajtársakkal szemben Vagy olvasson el néhány kutyanevelési könyvet, vagy hívjon szakembert segítségül.
Nagyon úgy tűnik hogy úszóhólyag-betegség. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet. Ezt a felfűtéses módszert nem hallottam, és nem is vagyok benne biztos hogy minden esetben működhet. Én inkább a gyógyszeres kezelést alkalmaznám. A helyi halas biztos tud gyógyszert adni. Remélem a halacska jobban lesz :)
Kedves Zsófi! Szívesen fogadom Önöket parkocskánkban egy látogatásra, ha egyszer Szeged környékén járnak. Addig is vigyázzon jobban a madarára, ne eshessen bele semmibe, ami árt neki és ne fogadjon meg olyan tanácsokat, amelyek mögött nem sok tapasztalat áll.
A kutyának nem az a fontos, hogy lakásban vagy kertben tartják-e, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Ha naponta többször tudnak sétálni vele, ahol mozoghat eleget, találkozhat új élményekkel, más kutyákkal játszhat, akkor sokkal boldogabb kutya lesz, mint az a társa , melyet egy nagy kertben tartanak, ahonnan soha életében ki sem teszi a lábát.