2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Szerintem mire megkapja a válaszomat, lesz széklete... Ha még egy-két nap múlva (hétfő) sincsen - annak ellenére, hogy eszik rendesen -, keressen fel egy állatorvos kollegát!
Rosszul tette, hogy belenyomta az orrát! Vagy kutyapelenkára, vagy szobatisztaságra kell szoktatni. Rosszul tette, hogy ráütött, ezzel többet ártott, mint használt! Egyéb vonatkozásban, ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom mennyi idős a kutya és mióta vesztette el a szobatisztaságát, valamint egyéb klinikai tünetekről sem kaptam felvilágosítást. A leírtak alapján feltehetően nem magatartás zavarról van szó, mert a vizelet büdös, ez azt jelenti hogy koncentrált, ezért elő lépésben vér és vizelet vizsgálat javasolt és csak ennek negativitása esetén lehet pszichiátriai problémára gondolni. A vizsgálati eredmények és a klinikai tünetek ismeretében lehet csak diagnózist felállítani. De ez semmiképpen nem normális viselkedés, hanem klinikai tünet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A tavaszi időszakban sűrűbben lehet torzsalkodás a papagáj párok közt, akár van fészek a volierben, akár nincs. Ha elegendő nagyságú a röpde, akkor hullámosokkal tarthatók, nimfák, laposfarkú papagájok (pl. rozellafélék), polytelisek (rendszeres röpde takarítás mellett, mivel a hullámosok púderpora szemgyulladást válthat ki náluk). Az agapornisok (törpepapagájok) más fajtákkal nem tarthatók együtt, mivel meglehetősen agresszív madarak és erős csőrük könnyen ejt halálos sérüléseket..
Kedves Gazdi. A leírása alapján nagyon komoly központi idegrendszerű elváltozás állhat a klinikai kép hátterében. A leírása alapján feltehetően stroke (agyvérzés vagy agyi infarktus van a tünetek hátterében) ennek látja a maradványtüneteit. Ilyen irányú, nagyon komoly belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást követően intenzív terápiában kellene részesíteni mert idős korban a stroke többször is ismétlődhet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.