2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Egyrészt hosszú távú kezelésre, másrészt roham megszakításra is vannak megfelelő gyógyszerek, amelyek segíthetnek. Keresse fel állatorvosát, hogy eldönthesse, milyen gyógyszeres kezeléssel lehetne kutyáján segíteni.
Már két napja? Sürgősen vigye állatorvoshoz, az első nap ezt kellett volna tenni!
Mindenekelőtt - ahogy írta is - azt kellene tudni, mi okozta a vakságot, illetve hogy milyen elváltozás történt, ami ezt előidézte. Ezt azonban csak részletes szemészeti vizsgálattal lehetne eldönteni. Ezért ha a végére akar járni, feltétlenül szemész specialista felkeresését javaslom. Nem árt tudni, hogy a szemészeti (speciális) vizsgálatok a szokásos vizsgálati díjak többszörösébe is kerülhetnek.
A tünetek alapján megfelelő kisemlős specialistához kellene vinni a hörcsögöt, Budapesten több ilyen szakember is található, interneten elérhetők.
Lehet, hogy ő is kapott a méregből! Sürgősen vigye állatorvoshoz!