2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
A hullámospapagáj hímek általában jól megférnek egymással, de az egyedeken viselkedése eltérő lehet az általános jellemzőktől.
A gyulladt fül vizsgálata (fülkenet vizsgálata), és az eredmény függvényében célzott antibiotikumos vagy gombaellenes szerrel történő kezelés javasolt, valamint a háttérok felderítése, így javaslom, keresse fel állatorvosát, hogy segíthessen.
A leírt tünetek a nehezített légzés típusos jelei. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését, akármennyire is nehéz az anyagi helyzete, mert lehet, hogy pár nap múlva már késő lesz, és nem tudnak rajta segíteni.
A kisebesedés és a nyálkás jelleg a bakteriális felülfertőzés jele, a kiváltó okra nem utal. Az étel- vagy egyéb allergia mellett számos egyéb oka lehet. Fertőtlenítse Betadine-oldattal naponta 2 alkalommal! Ha nem lát javulást 2-3 napon belül, keresse fel állatorvosát!
Addig, amíg a másik nőstény csak "anyáskodik" a kölykök felett, nincs baj. Ha azonban elhurcolja őket az anyjuk által választott helyről, az már problémát okozhat. Ezért jó lenne elkülöníteni az alomtól. Remélhetően hamarosan a saját utódaival lesz elfoglalva. A nőstényeket a kölykök elválasztásakor javaslom ivartalaníttatni.