2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Elég nagy már a teknősök szarukáváján lévő túlnövés, akadályozza őket az evésben, ezért állatorvoshoz kell őket vinni, aki majd levágja a túlnőtt részt. Érdemes olyan eleséget is adni a teknősöknek, amivel koptatják a szarukávát, például répát, uborkát, amikor pedig még nem nőtt ennyire túl a szarukáva, akkor le lehet reszelni. A salátalevél nem megfelelő táplálék a teknősök számára, főleg nem rendszeresen, magas a nitrát- , és alacsony a tápanyagtartalma. A görög teknősök táplálékának 90%-át alkossák vadon élő lágyszárú növények, például pitypang, lóhere. Ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma, a teknősök a természetben is ezekkel táplálkoznak.
Kedves Bíborka! A meleg valóban nagy megterhelés mindenki számára, no de a bulldog sincs ám cukorból :-) . Azok a védekező mechanizmusok amelyek ellensúlyozzák a meleg hatását, bizony náluk is működnek. Ilyen a lihegés, a talppárnákon keresztül történő izzadás és az árnyék, vagy a hűs keresése. A lihegés, vagy az izzadás azaz a párolgás hőelvonással jár, ami hűti kedvenceinket. Természetesen nem a végsőkig, ezért ajánlom a következőket. Minden napszakban legyen a kutyáknak lehetőségük elvonulni egy hűvös árnyékos helyre. Nem kell őket oda bezárni, megtalálják ők azt. Kipróbálhatjuk, egy kisebb fajta kádba vizet eresztünk; lehet szívesen beleállnak hűtve ezzel is magukat. Sosem feledkezhetünk meg a friss vízről sem. Természetesen ez ne legyen ménkű hideg. Ilyen a kútvíz is!! Visszatérő probléma a kimelegedett kutyák túlságosan hideg vízzel itatása. Sajnos okoz gyulladást, de inkább csak a torokban. Szerencsére a tüdőgyulladás rendkívül ritka kutyákban, inkább vírusos betegség szövődményeként jelentkezik...
Kedves Gazdi! Nagyon dicséretes, hogy egy ilyen állapotban lévő kiskutyát magához vett. A fényképek alapján sajnos nem tudunk diagnózist felállítani/kezelési javaslatot adni. Nem vagyunk benne biztosak, hogy valóban szaruhártya átültetést javasoltak önnek, mivel Magyarországon az állatorvosi gyakorlatban tudomásunk szerint ilyet nem végeznek. Mindenesetre a szemei kezelését mielőbb el kell kezdeni. Megfelelő kezeléssel a szemek állapota sokat javítható. Javasoljuk, hogy látogasson el egy szemészeti szakrendelésre! Kutyájához sok örömet kívánunk: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A két állatfaj között ebben a tekintetben lényegesek az eltérések. A macskák szinte (pár héten belül) azonnal ivarzanak a szülés után. A kutyák ivari működése ciklikus, így az ellés után a következő tüzelés nagyjából a szülést követő fél év múlva következik csak be, de ebben kutyától függően nagy egyedi eltérések lehetnek.
Kedves Banilla! A használt frekvenciától függően zavarhatja az állatokat ez a készülék, miközben az Internetes szakirodalom szerint a szúnyogok ellen nem hatékony, tehát nem ajánljuk a használatát.