2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kedves Állatbarát! A jelenlegi viselkedésének oka a környezetváltozás. Valószínű, nem érzi jól magát. Elképzelhető, hogy csak nagyon melege van. Hűvösebb helyen (kb. 25 fok) kellene tartani, ami világos, szellős, de nem huzatos. Ha ennek ellenére sem produkálja egy-két napon belül az eredeti viselkedési formáját, meg kellene mutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves coli24! A nyuszit vigyék el állatorvoshoz, aki a vizeletmintából megállapítja, hogy a vizelet a vér vagy valamilyen színezék miatt pirosas színű. Ha valamilyen gyulladás okozza a piros vizeletet, a szakember megállapítja az okokat, és előírja a megfelelő kezelést.
Kedves Julcsi! Nehéz véleményt mondani a kutyusának az esetéről, jó lett volna, ha minimum egy fotót küld a fülről. A fül egy érzékeny, nehezen gyógyuló terület, látatlanban úgy gondolom, a sebet állatorvosnak kellene ellátni és kutyájának lehet, hogy antibiotikumra és gallérra is szüksége lenne. Forduljon állatorvosához, segíteni fog! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet www.kisallatkorhaz.hu
Bőrbetegségeknél látatlanban rettentő nehéz bármit mondani, és amint a leírásból is látszik, sajnos még látva sem könnyű! Igen, én azt gondolom, ezzel a problémával ebben a stádiumban mindenképpen bőrgyógyászati specialistához érdemes fordulni. Budapest környékén a SZIE-ÁOTK klinikájának bőrgyógyászati szakrendelését tudnám ajánlani ( http://www.univet.hu/units/belgyogyaszat/index.php?p=szakrendelesek〈=hu ).
Az én kédésem, hogy bolhairtós, vagy sima nyakörv, miért hullott ki a szőre? Túl szoros volt a nyakörv, vagy alergia lépett fel? Én elvinném szakértőhöz, a nyakörvvel együtt. Üdv