2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A görög teknősöket csak akkor szükséges feltétlenül teleltetni, ha kifejlett példányokról van szó, amelyeket tenyészteni szeretnénk. Az egészen fiatal példányokat nem javasolt teleltetni. A teleltetés mindig kockázattal jár, ezt mérlegelni kell. Ha valamilyen betegség lappang a teknősben, előfordulhat, hogy tavasszal nem ébred fel. Teleltetésre olyan helyek alkalmasak, ahol folyamatosan 5-8 fok közötti a hőmérséklet. Nem fagyhat, és nem mehet a hőmérséklet tartósan 10 fok fölé. Hideg pincék vagy vízóraaknák megfelelőek lehetnek.
Nagy valószínűséggel bolha mászkált a cicán.Ajánlatos lenne a szakemberhez fordulni,ő bizonyosan megállapítja a mászkáló "valami" mibenlétét és a szükséges kezelési módot is.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.